Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Den dětí
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21
Slavnost letního slunovratu
22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Lesní třída - Včeličky > Duben u Včeliček - "Vůně jara"

Duben u Včeliček - "Vůně jara"3. 4. 2023 - MTU " Malý vodohospodář" - v pondělní dopoledne si děti zahrály na malé vodohospodáře. V úvodu si zahrály hru na kapičky vody a při následném povídání se dozvěděly jaké druhy nečistot se dostávají do odpadních vod, jak se správně starat o čističky odpadních vod a jak tyto čističky pracují. Názorně si předvedly postup čištění vody přes hrubý, jemný a mikrofiltr a ve skupinkách si z kostek lega a přídavných filtrů postavily modely  čističky. 

 

24. 4. 2023 - MTU " Malý energetik" - dnes se z dětí na čas stali malí energetici. A co nového se dozvěděly? Vyprávěly si i výrobě elektřiny a druzích elektráren - o klasických i obnovitelných zdrojích energie. Z kostek Lega si postavily tepelnou elektrárnu, trafostanici a celé město k tomu. Vyzkoušely si, jak se dopravuje uhlí do tepelné elektrárny a nakonec postavily společně rozvodové sítě a stožáry vysokého napětí. Přes trafostanici rozvedly elektřinu do domácností. Vše se podařilo a celé město se dětem podařilo rozsvítit.

  Učitelka : "Ty máš nějaké červené tváře..."

       Prokůpek: " To proto, že jsem včera venku trochu ZAMRZ".

 

První dubnový týden probíhal v naší třídě v duchu příprav na blížící se Velikonoce (výsev osení, malování kraslic, seznamování se zvyky a tradicemi vztahujícími se k Velikonocům, velikonoční pořad a dílnička s rodiči). Na závěr tohoto týdne byla pro děti připravena velikonoční stezka s pokladem. V následujících dubnových dnech děti především pozorovaly a seznamovaly se se změnami, které s příchodem jara nastaly. Většina činností se přesunula na školní zahradu a do přírody v okolí mateřské školy. Děti pozorovaly hmyz, pracovaly s atlasem a encyklopediemi zvířat a rostlin a učily se v nich vyhledávat potřebné informace. Seznamovaly se s jarními květinami , učily se rozlišovat léčivé od jedovatých, vysévaly semínka a pozorovaly jejich klíčení, vyprávěly si o tom co rostliny potřebují ke svému růstu. Učily se poznávat domácí a hospodářská zvířata a jejich mláďata a vyprávěly si o jejich užitku pro člověka. Prostřednictvím demonstračních obrázků se seznámily i s vývojem motýla, žáby a, ptáků. Jaro děti malovaly, zpívaly si o něm a naučily se opět nové básničky.

???? Ela: " Jé, Péťo, hele-mrtvý ptáček. Budeme ho muset UHŘBITOVAT" .

MTU
Malý vodohospodář...
Velikonoční tvoření rodičů s dětmi
Děti si nalévají polévku....
Tomášek Z.
Tomášek P.
Adámek
Kryštůfek
Vali dneska slaví svátek...
z...přeje Barunka.....
.....přeje Tomášek....
Dnes má svátek Jirka....
Jirkovi přeje Filda....
....a také Prokůpek....
MTU - Malý energetik...
Rozvod vysokého napětí
Kluci pomáhají natahovat dráty