Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8
Merch školy
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Noc s Andersenem
31
Noc s Andersenem
1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Lesní třída - Včeličky > Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"

Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"Datum konání:
6.10.2022

11.10 . 2022 - Malá Technická Univerzita

Úterní dopoledne si děti užily při první lekci Malé technické univerzity. Pod vedením lektora Adama se z nich na chvíli stali stavitelé města. Podle plánků si z kostiček lega stavěly různé budovy (škola, školka, divadlo, nemocnice, obchod, benzínka, pošta, .....) a z nich potom společně vystavěly model celého města. Následně si vybudované město zakreslily do mapy. 

  Učitelka:   " Děti, co někdy můžeme na podzim ráno vidět na trávě?"

          Kryštůfek: " Je to bílé a jmenuje se to KALIMATKA" ( jinovatka).

 

19.10. 2022- Výlet do Průhonického parku 

Dnes se  děti vydaly autobusem do Průhonického parku, aby  pomohly obru Dobrodějovi najít cestu zpět domů. Je to sice obr hodný, ale zapomnětlivý. A tak zapomněl i heslo, díky kterému se otevře jeskyně a on se dostane zpět ke své rodině. 

Na autobusové zastávce v Průhonicích na nás čekala maminka Maxíka a odvedla nás na nádvoří zámku, kde se děti nejdříve před náročnou cestou řádně posilnily. Po svačince se děti vydaly po vyznačené trase hledat písmenka, ze kterých měly sestavit heslo, které bylo klíčem k otevření obrovy jeskyně. Na každém z pěti stanovišť na děti čekal jeden obrův kamarád s úkolem. Po splnění úkolu děti získaly vždy jedno písmenko a s jeho pomocí se jim podařilo sestavit potřebné heslo. Na konci stezky nás čekal u vchodu do jeskyně s mříží obr Dobroděj a když jsme všichni třikrát zavolali nalezené heslo: "Jugar Jugar Jugar" , jeskyně se otevřela, obr se mohl vrátit ke své rodině a náš úkol byl splněn. 

V zámeckém pokoji za tajemnými dveřmi na konci zámeckých schodů na děti čekalo malé překvapení. A tak si každý, krom kouzelného kamínku Mutáčku, který dětem při putování pomáhal, odnesl domů na památku i nějakou tu drobnost, jako poděkování obra za pomoc. Počasí jsme měli na objednávku, tak bylo parádní a budeme se zase těšit někdy na další společné dobrodružství. 

 

20.10 .2022- Zdravé zoubky

" Dětský úsměv" je víceletý program zaměřený na správnou péči o dětské zoubky. První lekce proběhly již v loňském školním roce a dnes mezi děti přišla lektorka Zuzka, aby v preventivním programu pokračovala. V úvodní lekci se se děti  seznámily s různými typy zubních kartáčků, dozvěděly se, který z nich je pro jejich zoubky nejlepší a především jim bylo objasněno, proč je důležité o zoubky pravidelně a správným způsobem pečovat.

A na konec měsíce října krátké shrnutí toho, co děti ve školce všechno stihly.

Celý měsíc nám přálo počasí a tak děti trávily hodně času především v přírodě. Pozorovaly, jak se příroda s příchodem podzimu proměňuje a krásně vybarvuje, sbíraly různé plody a přírodniny, které následně využívaly nejen při výtvarných a pracovních činnostech, ale také k počítání, procvičování prostorových vztahů a porovnávání velikostí. Seznamovaly se s charakteristickými znaky podzimního počasí , pozorovaly zemědělce při polních pracích, vyprávěly si o tom, jak se na podzim připravují zvířátka na příchod zimy a letos si i " zahoubařily". Z luk, lesů a polí se děti na týden přesunuly na zahrádku, aby se seznámily s různými druhy ovoce a zeleniny a v týdnu věnovaném " Veselým drakům" si procvičovaly barvy a cvičily přesnost při skládání mašliček na dračí ocásek. Jen na plánované pouštění draka nedošlo - dostatečně nefoukalo, ale sluníčko je lepší a drak se dá přeci pouštět i v listopadu. Došlo i na tradiční dlabání a zdobení dýně, která nám na čas, spolu s dalšími dětskými výrobky, ozdobí vchod do mateřské školy. I v říjnu se děti naučily zase několik nových básniček , písniček a také taneček " Na trnky". Mimochodem, trnky měly děti možnost také ochutnat a při té příležitosti si připomenout, že v přírodě nemají bez souhlasu dospělého samy nic jíst, protože ne všechno, co na první pohled chutně vypadá, je k jídlu.

 

Děti staví domečky pro skřítky
Podzimní výzdoba oken
11.10. MTU "Stavitel města"
Na podzimní vycházce
Elkonin
Elkonin
Elkonin
Elkonin
Elkonin
Elkonin
Elkonin
Elkonin
Valinka slaví narozeniny
Tomášek na chatě
Výlet do Průhonického parku
Děti plní první úkol
Duha z barevných krepových papírů
Průhonický zámek na podzim
Hledáme další písmenko
Copak se skrývá za tajemnými dveřmi...?
Vchod do jeskyně obra Dobroděje
Před zámeckou kašnou
Zpáteční cesta autobusem
Prokůpek se sestřičkou
Zdravé zoubky- 1. lekce
Podzimní drak
Ela slaví 6 narozeniny
Tradiční dlabání dýně
Podzimníček
Davídek slaví 5 narozeniny