Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Divadelní představení Sněhová královna pro 2. třídu
31 1 2 3 4
5 6
Změna plateb stravného a školného
7 8
Divadelní představení pro 1. třídu
9 10 11
12 13
Masopustní karneval
14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Koloběh vody - pořad pro 1. třídu ZŠ
1
Návštěva knihovny na Opatově
2 3
Drobečková navigace

Úvod >

Představujeme se

Vítáme Vás na stránkách mateřské školy v Modleticích.
Naše mateřská škola je dvoutřídní předškolní zařízení s kapacitou 48 dětí. Děti jsou rozděleny do dvou tříd - Lesní třídy VČELIČEK  a Luční třídy BERUŠEK. Provoz byl zahájen v roce 1978, v letech 2019 - 2020 prošla škola celkovou rekonstrukcí. Společně se u nás scházejí zpravidla děti ve věku 3 - 6 let.

Veškeré zařízení mateřské školy odpovídá platným hygienickým požadavkům a je průběžně obnovováno. Součástí MŠ je vlastní kuchyně se školní jídelnou. K mateřské škole přiléhá velká školní zahrada, která vznikla na místě zámeckého parku. Naším cílem je umožnit každému dítěti prožít ve společnosti kamarádů a nás dospělých radostné dětství a rozvíjet jej v rámci jeho individuálních předpokladů po stránce psychické, fyzické i sociální. K tomu nám slouží školní vzdělávací program, který jsme nazvali "S kamarády za poznáním" a jehož součástí jsou projekty "Radostně spolu", "Pohádková babička", "Ostrov Šťastného života", "Nešlap, nelámej, ale ochraňuj", "Malá technická univerzita", "Hravá angličtina"  a projekt "Chraň své zdraví". Plné znění tohoto dokumentu je volně přístupné k nahlédnutí v MŠ. 

Naše motto:    " Kvalitu školy určují lidé, kteří v ní pracují."                                                         

Co nabízíme:

  • Rodinné prostředí pro děti ve věku zpravidla 3 - 6 let,
  • individuální přístup pro děti s povinným předškolním vzděláváním, odkladem školní docházky, speciálními vzdělávacími potřebami a odlišným mateřským jazykem,
  • seznamování s cizím jazykem v rámci her,
  • plavání,
  • pravidelné kulturní akce v MŠ i mimo ni,
  • dny "Radostně spolu", kdy se děti scházejí v mateřské škole se svými rodiči v rámci tvořivých dílniček a rodičovských kavárniček.

Filosofií naší mateřské školy je podporovat u dětí rozvoj zdravého sebevědomí, důvěru ve vlastní síly a schopnosti a vstřícný vztah ke společnosti a ke světu.

Snažíme se o vytvoření příjemného prostředí rodinného typu, ve kterém se budou dobře cítit nejen děti, ale i jejich rodiče a všichni zaměstnanci, se zaměřením na mezilidské vztahy a rozvoj osobnosti s ohledem  na individuální schopnosti a potřeby jednotlivých dětí.  

                 
Veškeré snažení všech zaměstnanců naší mateřské školy směřuje k tomu, aby u nás byly děti maximálně šťastné a spokojené.