Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2
Vyšetření zraku
Změna datumu konání - Den Země
3 4 5
6 7
Ředitelské volno 7. 5. 2024
8 9
Den matek
Den matek
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Den dětí 2024
Den dětí 2024
1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Lesní třída - Včeličky > Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"

Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"16. 10. 2023 - Dnešní pondělní dopoledne navštívila naší školku paní Zuzka s první lekcí vzdělávacího projektu "Dětský úsměv". Zábavnou, hravou a pro děti srozumitelnou formou se v něm děti učí vytvářet si správné návyky v péči o chrup tak, aby zuby zůstaly celý život bez kazu. Svoji pečeť udělila tomuto  projektu Česká stomatologická komora a projekt probíhá pod záštitou Asociace dentální hygieny ČR a České společnosti pro dětskou stomatologii. Dnes si děti nacvičovaly správnou techniku čištění zubů a ukazovaly si, jak má vypadat správný zubní kartáček.

 

 :-)      Míša : " Za domácí úkol máme přeložit papír, na jednu půlku nakreslit strom JEHLITEČNEJ a na druhou LISTENATEJ".

 

30. 10. 2023 - Společné tvoření rodičů s dětmi.

Předposlední říjnový den jsme se sešli společně s rodiči při našem prvním společném tvoření. Podzimní dílnička volně navazovala na divadélko "Dušičky s Vilíkem", které v odpoledních hodinách shlédly děti obou tříd. Na organizaci dílniček se podíleli i herci divadla a děti si společně se svými rodiči vyrobily svícínek. Jen na kávičku tentokrát nezbyl bohužel čas. Určitě si to ještě do Vánoc vynahradíme.

 

 A co děti v měsíci říjnu ve školce všechno stihly? Především sledovaly barevné proměny v přírodě - ten letošní říjen byl totiž mimořádně krásně barevný a protože počasí připomínalo spíš pozdní léto než podzim, trávily většinu času v dopoledních i odpoledních hodinách venku. Při výpravách do přírody sbíraly různé přírodniny, které následně využívaly nejen pro výtvarné tvoření. Kaštany, žaludy, šípky,... také počítaly, procvičovaly si s nimi prostorové vnímání a porovnávaly jejich velikosti, seznamovaly se s charakteristickými znaky podzimního počasí, pozorovaly zemědělce při polních pracích, vyprávěly si o tom, jak se zvířátka na podzim připravují na příchod zimy. Z luk, polí a lesů se na čas přesunuly na zahrádku, aby se seznámily s různými druhy ovoce a zeleniny, dozvěděly se něco o jejich zpracování a významu pro zdraví člověka jako významného zdroje vitamínů. Závěrečný týden byl věnován veselým drakům - děti si na dracích procvičovaly znalost barev a cvičily přesnost a trpělivost při skládání papírových mašliček na dračí ocásky, Došlo i na tradiční dlabání a zdobení dýně, která dlouhý čas zdobila vchod do mateřské školy. Děti se naučily několik nových básniček a písniček s podzimní tematikou a taneček "Na trnky". Trnky také ochutnávaly, ale vůbec jim nechutnaly - byly trpké. Budeme si muset počkat na první mrazíky, aby trochu zesládly. Při té příležitosti jsme měly možnost dětem připomenout, že ne vše, co v přírodě naleznou je k jídlu, přestože to může na první pohled chutně vypadat.

 

Marlenka slaví 5 narozeniny
Eliška Z. má dnes svátek...
I Eliška J. má svátek...
A do třetice Eliška M. dnes slaví....
Návštěva dětského hřiště pod paneláky
Makar
Eda
Marlenka
Eli Z.
Lucinka
Eli J.
Kuba
Saša a Arinka
Výroba podzimního stromu
Malujeme vlaštovky
Lukášek slaví 6 narozeniny
....přeje mu Kuba....
1 lekce Dětského úsměvu...
16. 10. 2023
Valinka slaví 6 narozeniny
Tvoříme z dýně Podzimníčka
Adrianka
Eliška s Vali
Honzík
Holky- velké pomocnice
Hotový Podzimníček
Dáda slaví 6 narozeniny
Adélka slaví 6 narozeniny