Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Stávka
28 29
Informace Školní družina
30 1 2 3
4 5
Mikuláš a čert ve škole
6 7 8 9 10
Rozsvěcení vánočního stromu v Modleticích
11 12 13
Adventní setkání
Adventní setkání
14
Informace provoz ZŠ 14. 12. 2023
15 16 17
18 19 20
Vánoční besídka ZŠ a MŠ Modletice
Vánoční besídka ZŠ a MŠ Modletice
21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > > Lesní třída - Včeličky > Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"

Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"16. 10. 2023 - Dnešní pondělní dopoledne navštívila naší školku paní Zuzka s první lekcí vzdělávacího projektu "Dětský úsměv". Zábavnou, hravou a pro děti srozumitelnou formou se v něm děti učí vytvářet si správné návyky v péči o chrup tak, aby zuby zůstaly celý život bez kazu. Svoji pečeť udělila tomuto  projektu Česká stomatologická komora a projekt probíhá pod záštitou Asociace dentální hygieny ČR a České společnosti pro dětskou stomatologii. Dnes si děti nacvičovaly správnou techniku čištění zubů a ukazovaly si, jak má vypadat správný zubní kartáček.

 

 :-)      Míša : " Za domácí úkol máme přeložit papír, na jednu půlku nakreslit strom JEHLITEČNEJ a na druhou LISTENATEJ".

 

30. 10. 2023 - Společné tvoření rodičů s dětmi.

Předposlední říjnový den jsme se sešli společně s rodiči při našem prvním společném tvoření. Podzimní dílnička volně navazovala na divadélko "Dušičky s Vilíkem", které v odpoledních hodinách shlédly děti obou tříd. Na organizaci dílniček se podíleli i herci divadla a děti si společně se svými rodiči vyrobily svícínek. Jen na kávičku tentokrát nezbyl bohužel čas. Určitě si to ještě do Vánoc vynahradíme.

 

 A co děti v měsíci říjnu ve školce všechno stihly? Především sledovaly barevné proměny v přírodě - ten letošní říjen byl totiž mimořádně krásně barevný a protože počasí připomínalo spíš pozdní léto než podzim, trávily většinu času v dopoledních i odpoledních hodinách venku. Při výpravách do přírody sbíraly různé přírodniny, které následně využívaly nejen pro výtvarné tvoření. Kaštany, žaludy, šípky,... také počítaly, procvičovaly si s nimi prostorové vnímání a porovnávaly jejich velikosti, seznamovaly se s charakteristickými znaky podzimního počasí, pozorovaly zemědělce při polních pracích, vyprávěly si o tom, jak se zvířátka na podzim připravují na příchod zimy. Z luk, polí a lesů se na čas přesunuly na zahrádku, aby se seznámily s různými druhy ovoce a zeleniny, dozvěděly se něco o jejich zpracování a významu pro zdraví člověka jako významného zdroje vitamínů. Závěrečný týden byl věnován veselým drakům - děti si na dracích procvičovaly znalost barev a cvičily přesnost a trpělivost při skládání papírových mašliček na dračí ocásky, Došlo i na tradiční dlabání a zdobení dýně, která dlouhý čas zdobila vchod do mateřské školy. Děti se naučily několik nových básniček a písniček s podzimní tematikou a taneček "Na trnky". Trnky také ochutnávaly, ale vůbec jim nechutnaly - byly trpké. Budeme si muset počkat na první mrazíky, aby trochu zesládly. Při té příležitosti jsme měly možnost dětem připomenout, že ne vše, co v přírodě naleznou je k jídlu, přestože to může na první pohled chutně vypadat.

 

Marlenka slaví 5 narozeniny
Eliška Z. má dnes svátek...
I Eliška J. má svátek...
A do třetice Eliška M. dnes slaví....
Návštěva dětského hřiště pod paneláky
Makar
Eda
Marlenka
Eli Z.
Lucinka
Eli J.
Kuba
Saša a Arinka
Výroba podzimního stromu
Malujeme vlaštovky
Lukášek slaví 6 narozeniny
....přeje mu Kuba....
1 lekce Dětského úsměvu...
16. 10. 2023
Valinka slaví 6 narozeniny
Tvoříme z dýně Podzimníčka
Adrianka
Eliška s Vali
Honzík
Holky- velké pomocnice
Hotový Podzimníček
Dáda slaví 6 narozeniny
Adélka slaví 6 narozeniny