Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8
Merch školy
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Noc s Andersenem
31
Noc s Andersenem
1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Luční třída - Berušky > Leden u Berušek - Zimní radovánky

Leden u Berušek - Zimní radovánkyVítáme nový rok a příběh o narození Ježíška zakončíme Třemi králi, kdy se rozloučíme s Vánocemi. Na procházkách budeme pozorovat přírodu v zimě. Zimu a hlavně sněhuláky budeme různě kreslit, malovat a tvořit. O zimě se naučíme písničky i říkanky. Zima bude námětem pro různé pohybové hry a cvičení. Budeme myslet i na ptáčky a pomůžeme jim přežít zimu. Budeme si povídat, jak se správně chovat, abychom zvítězili nad bacily a bábou Chřipkou. Bacily budou také námětem k výtvarným a pohybovým činnostem. Čeká na nás karneval ve školce a pokud počasí dopřeje, tak i zábava na sněhu a s ním zábavné a poučné pokusy.

03. - 06.01. - Téma týdne: Nový rok - Čas po Vánocích. S dětmi jsme si povídali, co jsme prožili o Vánocích, co nám udělalo radost a kreslili jsme Novoroční ohňostroj. Také jsme si v příběhu s cvičením připomněli, jak to bylo s narozením Ježíška a kdo mu kromě pastýřů ještě přinesl dary. Poznali jsme tradici tři králů v pohádce "Chaloupka na vršku". Vyráběli jsme si královské koruny, cvičili s hudbou, s míčky, šli přes překážkovou dráhu do Betléma, zpívali písničku "My tři králové" a v převlečení za ně jsme obešli MŠ a všem popřáli krásný a radostný nový rok! 

09. - 13.01. - Téma týdne: Ptáčci v zimě - Co asi dělají? Ptáčky jsme v přírodě na vycházkách pozorovali, cvičili jsme s nimi, malovali je, zpívali si o nich, četli a vyprávěli. Aby neměli hlad, zavěsili jsme jim na zahradě krmítko se semínky, které jsme společně vyrobili. Na procházkách jsme se snažili najít jejich stopy, nebo jiných zvířátek, ale zatím bez úspěchu. Až nám napadne sníh, jistě stop najdeme mnoho!

16. - 20.01. - Téma týdne: Sněhuláci - Mají rádi zimu. S dětmi jsme si vyprávěli, co děláme v zimě a z čeho je sníh. Vyrobili jsme si sněhovou vločku z pěnové hmoty a s písničkou "Sněží, sněží" se těšili na sníh a plánovali, co všechno bychom na sněhu mohli dělat. Zaměřili jsme se na sněhuláky - říkali si o nich říkanku, vypichovali jsme je a kreslili pastelkami, barvami a štětcem. Vyrobili jsme i skleničkové sněhuláčky, které jsme plnili umačkanými kuličkami z natrhaných papírků. Sněhuláka jsme skákali a skládali z obručí, které jsme počítali a porovnávali podle velikosti. Koule pro sněhuláka jsme "jako" kouleli při cvičení s písní Kuli, kuli, kulilá. V půlce týdne bylo přání dětí v nebi vyslyšeno, protože napadl sníh a tak jsme si několik sněhuláků mohli doopravdy "ukoulet" i na dopolední procházce. Sníh jsme si přinesli i do školky a moc jsme se divili, co nám z něho zbylo a jak to bylo špinavé! Se sněhuláky byla zábava!

23. - 27.01. - Téma týdne: Chráníme své zdraví - Proč? Protože nám může přičarovat onemocnění zlý kouzelník Bacil, který má rád zimu a špínu. Když si budeme špatně mýt ruce, málo pít, jíst sníh a málo se oblékat, může nad námi kouzelník Bacil zvítězit. Uzdravit nás pak dokáže hodný kouzelník Vitamínek, který se začaruje do každého ovoce a zeleniny. Proto se je učíme všechny jíst a pojmenovat. Teplé rukavice jsme si každý den oblékali na procházku a při grafomotorice se učily je zdobit rovnými čárami a hlavně křížky, nebo vločkami. Jak jsme se je hezky naučili, je vidět na papírových čepicích v naší šatně. Při pohybových chvilkách jsme se naučili předávat opravdovou čepici ve skupinové štafetě, na kouzelníky Bacila a Vitamínka jsme si hráli při pohybových hrách a myli si části těla s písní "Hlava, ramena, kolena, palce".

Téma: NOVÝ ROK
Zdobíme královské koruny,
které jsme si vystřihli,
vybarvili
a nazdobili.
Elišky zahradnictví
Kluci rádi pořádají piknik.
Míša staví písmena
Cvičíme grafomotoriku
s vypichovacími tabulkami
Téma: PTÁČCI V ZIMĚ
Malujeme
ptáčky v krmítku
Máme krmítko
Téma: SNĚHULÁCI
Výroba vločky
Zimní radovánky
- sněhulánky
Téma: Chráníme své zdraví
s kouzelníky Vitamínkem a Bacilem
Potřebujeme čepici