Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Den dětí 2024
Den dětí 2024
1 2
3 4 5
MDD s Honzou Krejčíkem
6 7 8 9
10 11 12
Školní e-shop
13 14 15 16
17 18 19 20
Zahradní slavnost 2024
Zahradní slavnost 2024
21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > > Luční třída - Berušky > Říjen u Berušek - BARVY PODZIMU

Říjen u Berušek - BARVY PODZIMUDatum konání:
2.10.2023
Datum ukončení:
31.10.2023

23.-27.10.23 "DRACI" Papírovému draku společně zdobíme ocas barevnými mašličkami a procvičujeme si barvy, počítání do 5 a pojmy "první" x "poslední" a "začátek" x "konec". Draky si vyrábíme v terénu, navlékáním listů na šňůrku a také je malujeme barvami. Učíme se hádanku o drakovi a opakujeme všechny říkanky a písničku z měsíce října (Houpy hou/ Stoupáme na špičky/ Leze ježek / Hádanka), které najdete na nástěnkách ve školce. S draky cvičíme a těšíme se na vítr, abychom mohli školkového draka skutečně vypustit na oblohu. :)

16.-20.10.23 "ZVÍŘÁTKA" si budeme vyrábět z přírodnin, vyprávět si o nich, zpívat a číst pohádky. Tomášek s Adámkem nám přinesli plno kaštanů a tak jsme si z nich vyrobili skřítky podzimníčky s čepičkami. S kaštany si hrajeme, zkoumáme hmatem, počítáme a poskládali jsme z nich housenky a sluníčko pro ježka, aby mu bylo teplo a stihl se ještě dobře připravit k zimnímu spánku. Ježek je oblíbený kamarád a tak s ním cvičíme, kreslíme mu bodliny, zpíváme si o něm a vyrobíme si ho z listů i kaštanů. Na procházkách pozorujeme přírodu, sbíráme barevné listy, ořechy a jeřabiny na společné tvoření.

V pondělí jsme měli první lekci vzdělávacího programu Dětský úsměv s paní Zuzkou, která děti učí správné a uvědomělé péči o zoubky. Dětem názorně ukázala, proč a jak si správně zoubky čistit kartáčkem měkkým, rovným a neopotřebovaným. Všechny děti dostaly od paní Zuzky kartáčky jako dárek, mají ho ve školce a budou je používat na dalších lekcích programu.

09.-13.10.23 "FOUKEJ, FOUKEJ VĚTŘÍČKU!" S dětmi si vyprávíme o počasí na podzim. Zaměřujeme se na procvičování stoje na špičkách, nádechu nosem a výdechu ústy a foukání do dlaní (hrušek). Hrajeme si na sklizeň jablíček a hruštiček. Počítáme je, třídíme a při tom se učíme nové říkanky a protahujeme svalové skupiny celého těla. Hrušky vnímáme všemi smysly, ve středu jsme je nakrájeli na malé kousky a umixovali si z nich zdravé smoothie, takže nám zůstaly hrušky papírové a jablíčka s červíkama z modelíny, které jsme si vyrobili. Na procházkách sbíráme kaštany na hraní a tvoření a pozorujeme podzimní přírodu. Na zahradě kromě hraní, stále hrabeme spadané jehličí do veliké kupy. 

02. - 06.10.23 "UKAŽ SE MI JABLÍČKO" Děti si v pondělí přinesly do školky z domova jablíčka, aby k nim měly trochu vztah a rodičům podávaly více zpětnou vazbu. Zkoumaly jsme jablka všemi smysly, kouleli a cvičili s nimi, či s míčky po celý týden. Učíme se o jablíčku říkanku, třídíme je podle barev při pohybových hrách. Při výtvarných a pracovních činnostech je kreslíme, mačkáme z krepového papíru, tiskáme s nimi barevné lístečky stromu, krájíme a sušíme je v sušičce na křížaly. Na procházkách sbíráme barevné listy a plody stromů. Uklízíme podzimní zahradu. Pozorujeme, jak se mění příroda na podzim. 

Navštívilo nás divadélko KNAP s pohádkou "O čarovné rybí kostičce" - foto v sekci Společné akce MŠ

Zápis z třídní schůzky najdete v Dokumentech MŠ