Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2
Vyšetření zraku
Změna datumu konání - Den Země
3 4 5
6 7
Ředitelské volno 7. 5. 2024
8 9
Den matek
Den matek
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Den dětí 2024
Den dětí 2024
1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Luční třída - Berušky > Říjen u Berušek - BARVY PODZIMU

Říjen u Berušek - BARVY PODZIMUDatum konání:
2.10.2023
Datum ukončení:
31.10.2023

23.-27.10.23 "DRACI" Papírovému draku společně zdobíme ocas barevnými mašličkami a procvičujeme si barvy, počítání do 5 a pojmy "první" x "poslední" a "začátek" x "konec". Draky si vyrábíme v terénu, navlékáním listů na šňůrku a také je malujeme barvami. Učíme se hádanku o drakovi a opakujeme všechny říkanky a písničku z měsíce října (Houpy hou/ Stoupáme na špičky/ Leze ježek / Hádanka), které najdete na nástěnkách ve školce. S draky cvičíme a těšíme se na vítr, abychom mohli školkového draka skutečně vypustit na oblohu. :)

16.-20.10.23 "ZVÍŘÁTKA" si budeme vyrábět z přírodnin, vyprávět si o nich, zpívat a číst pohádky. Tomášek s Adámkem nám přinesli plno kaštanů a tak jsme si z nich vyrobili skřítky podzimníčky s čepičkami. S kaštany si hrajeme, zkoumáme hmatem, počítáme a poskládali jsme z nich housenky a sluníčko pro ježka, aby mu bylo teplo a stihl se ještě dobře připravit k zimnímu spánku. Ježek je oblíbený kamarád a tak s ním cvičíme, kreslíme mu bodliny, zpíváme si o něm a vyrobíme si ho z listů i kaštanů. Na procházkách pozorujeme přírodu, sbíráme barevné listy, ořechy a jeřabiny na společné tvoření.

V pondělí jsme měli první lekci vzdělávacího programu Dětský úsměv s paní Zuzkou, která děti učí správné a uvědomělé péči o zoubky. Dětem názorně ukázala, proč a jak si správně zoubky čistit kartáčkem měkkým, rovným a neopotřebovaným. Všechny děti dostaly od paní Zuzky kartáčky jako dárek, mají ho ve školce a budou je používat na dalších lekcích programu.

09.-13.10.23 "FOUKEJ, FOUKEJ VĚTŘÍČKU!" S dětmi si vyprávíme o počasí na podzim. Zaměřujeme se na procvičování stoje na špičkách, nádechu nosem a výdechu ústy a foukání do dlaní (hrušek). Hrajeme si na sklizeň jablíček a hruštiček. Počítáme je, třídíme a při tom se učíme nové říkanky a protahujeme svalové skupiny celého těla. Hrušky vnímáme všemi smysly, ve středu jsme je nakrájeli na malé kousky a umixovali si z nich zdravé smoothie, takže nám zůstaly hrušky papírové a jablíčka s červíkama z modelíny, které jsme si vyrobili. Na procházkách sbíráme kaštany na hraní a tvoření a pozorujeme podzimní přírodu. Na zahradě kromě hraní, stále hrabeme spadané jehličí do veliké kupy. 

02. - 06.10.23 "UKAŽ SE MI JABLÍČKO" Děti si v pondělí přinesly do školky z domova jablíčka, aby k nim měly trochu vztah a rodičům podávaly více zpětnou vazbu. Zkoumaly jsme jablka všemi smysly, kouleli a cvičili s nimi, či s míčky po celý týden. Učíme se o jablíčku říkanku, třídíme je podle barev při pohybových hrách. Při výtvarných a pracovních činnostech je kreslíme, mačkáme z krepového papíru, tiskáme s nimi barevné lístečky stromu, krájíme a sušíme je v sušičce na křížaly. Na procházkách sbíráme barevné listy a plody stromů. Uklízíme podzimní zahradu. Pozorujeme, jak se mění příroda na podzim. 

Navštívilo nás divadélko KNAP s pohádkou "O čarovné rybí kostičce" - foto v sekci Společné akce MŠ

Zápis z třídní schůzky najdete v Dokumentech MŠ