Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Školní jídelna - odhlašování obědů
3 4 5 6 7
8 9 10 11
Oslava Dne matek - dílnička pro rodiče
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1
Den dětí
2 3 4
Drobečková navigace

Úvod >

Představujeme se

Vítáme Vás na stránkách mateřské školy v Modleticích.
Naše mateřská škola je dvoutřídní předškolní zařízení s kapacitou 48 dětí. Děti jsou rozděleny do dvou tříd - Lesní třídy VČELIČEK  a Luční třídy BERUŠEK. Provoz byl zahájen v roce 1978, v letech 2019 - 2020 prošla škola celkovou rekonstrukcí. Společně se u nás scházejí zpravidla děti ve věku 3 - 6 let.

Veškeré zařízení mateřské školy odpovídá platným hygienickým požadavkům a je průběžně obnovováno. Součástí MŠ je vlastní kuchyně se školní jídelnou. K mateřské škole přiléhá velká školní zahrada, která vznikla na místě zámeckého parku. Naším cílem je umožnit každému dítěti prožít ve společnosti kamarádů a nás dospělých radostné dětství a rozvíjet jej v rámci jeho individuálních předpokladů po stránce psychické, fyzické i sociální. K tomu nám slouží školní vzdělávací program, který jsme nazvali "S kamarády za poznáním" a jehož součástí jsou projekty "Radostně spolu", "Pohádková babička", "Ostrov Šťastného života", "Nešlap, nelámej, ale ochraňuj", "Malá technická univerzita", "Hravá angličtina"  a projekt "Chraň své zdraví". Plné znění tohoto dokumentu je volně přístupné k nahlédnutí v MŠ. 

Naše motto:    " Kvalitu školy určují lidé, kteří v ní pracují."                                                         

Co nabízíme:

  • Rodinné prostředí pro děti ve věku zpravidla 3 - 6 let,
  • individuální přístup pro děti s povinným předškolním vzděláváním, odkladem školní docházky, speciálními vzdělávacími potřebami a odlišným mateřským jazykem,
  • seznamování s cizím jazykem v rámci her,
  • plavání,
  • pravidelné kulturní akce v MŠ i mimo ni,
  • dny "Radostně spolu", kdy se děti scházejí v mateřské škole se svými rodiči v rámci tvořivých dílniček a rodičovských kavárniček.

Filosofií naší mateřské školy je podporovat u dětí rozvoj zdravého sebevědomí, důvěru ve vlastní síly a schopnosti a vstřícný vztah ke společnosti a ke světu.

Snažíme se o vytvoření příjemného prostředí rodinného typu, ve kterém se budou dobře cítit nejen děti, ale i jejich rodiče a všichni zaměstnanci, se zaměřením na mezilidské vztahy a rozvoj osobnosti s ohledem  na individuální schopnosti a potřeby jednotlivých dětí.  

                 
Veškeré snažení všech zaměstnanců naší mateřské školy směřuje k tomu, aby u nás byly děti maximálně šťastné a spokojené.