Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Den dětí
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21
Slavnost letního slunovratu
22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Lesní třída - Včeličky > Květen u Včeliček - "Z pohádky do pohádky"

Květen u Včeliček - "Z pohádky do pohádky"3. 5. 2023 - První středu měsíce května jsme měli od rána veselo. Nejdříve nás přijelo navštívit divadlo Harmonika s pohádkou "O vodníku Řešátkovi". A p. Marek z divadla nám před školkou našel dopis od čarodějky Bludinky, která děti poprosila o pomoc, protože si na Mlýnské louce odložila pár svých důležitých věcí(klobouk, hůlku, lahvičku s lektvarem pro dobrou náladu a sovičku Sněženku) a tak děti prosila o pomoc při hledání. Děti, nejen, že věci našly, ale dokázaly přitom splnit úkoly a tak na konci putování našly poklad se sladkou odměnou a ještě každý dostal "amulet" pro štěstí. 

Užily jsme si procházku plnou zábavy, sluníčka, smíchu, pohody a hlavně..... dobré nálady!!!

Za připravenou procházku moc děkujeme Bludince (mamince Maxíka Matějky :-), protože jsme si jí moc užily)!!!

 

11. 5. 2023Dnešní ráno si děti opět připomněly díky projektu Dětský úsměv jak důležité je si pořádně čistit zoubky, Důraz je kladen především na opakovaný praktický nácvik účinného čištění chrupu. Je to osvědčený způsob, jak předcházet zubním kazům a paradentóze.  A už také děti vědí, že zubní kaz je nakažlivý – pokud je zkažený jeden zub, je jen otázkou času, kdy vznikne kazivá léze na zubu sousedním, kterým může být už od 5 let věku dítěte zub stálý.

 

22. 5. 2023 - Pondělní dopoledne děti začaly jako malý zpracovatelé odpadů v projektu MTU. Viděly stavbu skládky, seznámily se s technologií ukládání odpadů, postavily kontejnery na třídění odpadu a viděly jak se recykluje papír. 

 

25. 5. 2023 - Dnešní dopoledne děti prožily na výletě v Praze na Pražském hradě, kde nám dělala společnost i 1. třída ZŠ Modletice  se skvělou průvodkyní paní učitelkou Janou. Vzala nás procházkou z Pohořelce, kde nás vysadil autobus uličkami ke hradu, děti viděly nádvoří, Vladislavský sál, basiliku sv. Jiří,  prošly jsme i Zlatou uličku a nakonec jsme skončily v mučírně. :-). 

Velká pochvala všem dětem, jak byly hodné, ukázněné, držely se pohromadě, protože všude kolem bylo spousta lidí.

 

Učitelka chválí Kristinku za to, že zvládla složit rozstřihaný obrázek a ona na to reaguje ....

        Kristinka: " Když si dám poradit s mozkem, tak to vždycky složím,"

 

"Dobré ráno, kamarádi, kampak byste dneska rádi? Zlatý klíček odemkne ti dveře, kam chodí jen děti. Dospěláci uspěchaní, zapomněli někde snění. Trpaslíci, skřítci, víly - to jsou pohádkové síly. Krásný je svět fantazie, dobře tomu, kdo v něm žije."

Těmito slovy se po celý měsíc květen děti každý den ráno v naší třídě vítaly, protože květen byl měsícem pohádek. Každý den si děti nějakou novou pohádku vyposlechly, některé si samy zahrály nebo shlédly jako loutkové představení. Prohlížely si ilustrace v pohádkových knížkách a každý si mohl tu svoji nejoblíbenější přinést do školky. Vyprávěli jsme si o tom, jak kniha vzniká, jak se s knihou správně zachází a že nejsou všechny knížky jen pohádkové a můžeme se z nich dozvědět i spoustu zajímavých věcí, a proto se o knize říká, že je přítel člověka. Na pohádkových postavách se děti učily porovnávat různé charakterové rysy a porovnávaly je se svým vlastním chováním Nezapomněli jsme ani na oblíbené kamarády z večerníčků a cvičení dětí doprovázely písničky z pohádek. Hodně jsme také malovali a kreslili.

Baru přenáší pavouka na pavučinku...
....i Prokůpek....
Děti "opravily popletené věty"...
...našly jsme kouzelnou hůlku...
Děti "míchaly" lektvary....
Dětský úsměv 11. 5. 2023
Ctíra slaví narozeniny
Vali sází salátek.....
I Nikolka.....
Adam zalévá...
MTU
Malý zpracovatel odpadů
Filípek má svátek
Výlet na Pražský hrad.....
...začal hezky svačinkou...
....od Jiřinky a Alony....
Poslední plavání.....
....byly plavecké závody....
......a šlo to dobře.....